Okolica

…naprawdę warto

Spływy pontonowe i kajakowe, na które zabierze Was i odstawi z powrotem profesjonalna firma, zaledwie 300 metrów od domu.

Trasy rowerowe w tym element Eurovelo, z odcinkiem velo Dunajec. Możliwość zaparkowania rowerów na specjalnie przygotowanych stojakach rowerowych,  do trasy mamy niespełna 2 km, dojazd po specjalnie przygotowanym w tym celu szerokim chodniku.

https://youtu.be/tfNHPT5hKys

Do zwiedzenia Baszta Czchów, dwie wierze widokowe Bruśnik i Dąbrówka Szczepanowska, zamek Tropsztyn, rezerwat Skamieniałe Miasteczko w Ciężkowicach, Zakliczyn, Centrum muzyczne imienia Pendereckiego w Lusławicach, Jamna bacówka i Chata Włóczykija, Bacówka Jamna, osada Ojców Dominikanów oraz malowniczo położony kościółek, dalej Krynica Górska, Słotwiny i spacer w koronie drzew, Jezioro Rożnowskie i Czchowskie z dwoma zaporami.

Są to zbiorniki na których można żeglować, pływać rowerami wodnymi i kajakami oraz plażować. 

W miejscowości Gródek znajduje sie Park linowy „Lemur” z trasami dla dzieci i dorosłych. W bezpośrednim sąsiedztwie trasy rowerowe, spacerowe, lasy z grzybami oraz dla wędkarzy stawy i rzeka Dunajec. W pobliskim Jurkowie znajduje się „Mała Chorwacja”, kompleks ze strzeżonymi plażami, kajakami zapleczem gastronomicznym.

Nasi bezpośredni sąsiedzi mają do sprzedaży miody, grzyby marynowane, białe sery, mleko i wiejskie jaja.
Zimą zapraszamy na dwa wyciągi narciarskie Jurasówka oraz Lubinka. 

https://youtu.be/rTr33LqqVhg
Oferujemy Państwu pobyty rodzinne w pięknej i malowniczej okolicy, pełnej ciszy i spokoju. Polecamy również pobyt w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Wielkiej Nocy oraz tzw. długie weekendy.
Szczegóły pobytu, konfiguracji pokoi, dodatkowych atrakcji oraz opcji wyżywienia są do ustalenia.
Do najbliższego sklepu 800 m, do stacji całodobowej Moya 800 m, do centrum handlowego 2,5 km. W domu oczywiście darmowe Wi-fi. Serdecznie Zapraszamy.
Poniżej linki do kilku wspomnianych atrakcji:

Kąpielisko „Chorwacja”
www.kapieliskochorwacja.pl


Miejsowość Jamna
www.jamna.com.pl


Zabytkowa baszta w Czchowie
www.moksir.czchow.pl


Skamieniałe Miasteczko Ciężkowice
www.skamienialemiasto.pl


Park linowy „Lemur”
www.lemurpark.pl


Stok narciarski Jurasówka
www.jurasowka.pl


Domowe obiady, catering
www.restauracja-podzamcze.pl


Spływy kajakowe i pontonowe Dunajcem
www.kajakidunajcem.pl


Spływy kajakowe i pontonowe Dunajcem
www.mirosport.pl


Restaraucja k/Ciękowic
www.spizarniazborowice.pl


Rezerwat w Bukowcu – Diable Skały
www.korzenna.pl


Domowe obiady, catering
www.missterium.pl

okolica

Zakliczyn

Zakliczyn – miasteczko koło Tarnowa leży w Małopolsce w powiecie tarnowskim, na Pogórzu Rożnowskim nad Dunajcem.

Początki Zakliczyna sięgają bardzo dawnych czasów. Miejscowość wymieniana jest już w dokumentach z X wieku. Jednak wtedy istniała pod inną nazwą. Niektóre źródła podają Dunaiz, inne, że Goluczyn. W roku 1086 stała się własnością opactwa tynieckiego i otrzymała nazwę Opatkowice.

źródło: https://turystycznepropozycje.pl

https://www.youtube.com/watch?v=HIJwl1yC2Rwhttps://www.youtube.com/watch?v=hJ_OP-80UsY

Tarnów

Miasto na prawach powiatu, położone w województwie małopolskim. Jest miastem centralnym aglomeracji tarnowskiej. W mieście znajduje się siedziba powiatu tarnowskiego. Miasto lokowane przez Spycimira herbu Leliwa, na podstawie dokumentu wystawionego przez króla Władysława Łokietka z 1330 roku. Tarnów  zamieszkany jest przez ponad 100 tysięcy mieszkańców.

źródło: wikipedia

Nowy Sącz

Miasto na prawach powiatu w województwie małopolskim, siedziba ziemskiego powiatu nowosądeckiego. Trzecie pod względem liczby mieszkańców miasto w województwie małopolskim i największe miasto Beskidu Sądeckiego, stolica Sądecczyzny. Jedno z najstarszych miast w Małopolsce – lokowane 8 listopada 1292 roku jako miasto królewskie w ziemi krakowskiej.

źródło: wikipedia

https://www.youtube.com/watch?v=ba0Ba3AGxSc